K.Valdemāra iela- Brīvības iela

Krišjāņa Valdemāra iela ir viena no svarīgākajām transporta maģistrālēm, bet Brīvības iela ir galvenā pilsētas artērija. Ar savu nemitīgo darba rosmi un efektīgo jūgendstila namu sakopojumu tā veido spilgtākos vaibstus Rīgas centra sejā.
Bukleta Cena: 0.25 LVL

Tērbatas iela -A. Čaka iela

Viens no dzīvīgākajiem Rīgas centra rajoniem. Stalti daudzstāvu nami te paceļas līdzās nelielām, vēl 19. gadsimta sākumā celtām koka ēkām. Vienīgi Marijas ielu, kurai aiz Avotu ielas dots Rīgas apdziedātāja, dzejnieka Aleksandra Čaka vārds, ietver blīva, piecus vai sešus stāvus augstu namu sienas.
Bukleta Cena: 0.25 LVL

Vecrīga

Vecrīgas vēsture ir visas Rīgas vēsture. Tā ir vieta, kur viduslaiki satiekas ar mūsdienām. Vecpilsētā sadzīvo laicīgā un garīgā vara – šeit pamīšus atrodas ministrijas un mākslinieku darbnīcas, biroji un kafejnīcas, bankas, saloni un galerijas, kā arī antikvariāti un krodziņi.
Bukleta Cena: 0.25 LVL

Ceļš uz Mežaparku

Mežaparks ir gleznains privātmāju rajons, kura arhitektūrā lielākoties atspoguļojas jūgendstila estētika. Mežaparkā sastopams gan tā sauktais „Šveices vasarnīcu” stils, gan vācu „dzimtenes stilam” tuvās formās. Jums ir iespēja izkāpt Mežaparka pieturā un apmeklēt Rīgas Zoodārzu un pēc tam ar nākošo retro tramvaja reisu atgriezties pilsētas centrā.
Bukleta Cena: 0.25 LVL

Rīgas Bulvāru loks

Piecpadsmit minūšu braucienā pa „Rīgas bulvāru loku” Jums ir iespēja apskatīt un iepazīties ar Rīgas arhitektūras un kultūras simboliem: Latvijas Nacionālo operu, Brīvības pieminekli, Latvijas Nacionālo teātri un citiem nozīmīgiem un ievērojamiem arhitektūras objektiem.
Bukleta Cena: 0.25 LVL

Rīgas Jūgendstila pērles

Maršruta „Rīgas bulvāru loks” galapunktā – Ausekļa ielā – Jums ir iespēja patstāvīgi doties pastaigā pa „Jūgendstila rajonu” (Elizabetes, Alberta u.c. ielas), vadoties pēc tūrisma ceļveža „Rīgas jūgendstila pērles”, un iepazīt spilgtākos Rīgas jūgendstila arhitektūras paraugus. 
Bukleta Cena: 0.25 LVL

Vilhelma Ludviga Nikolaja Bokslafa arhitektūra Rīgā

Rīgas 20.gs. pirmās puses arhitektu plejādē viena no spožākajām zvaigznēm bija Vilhelms Ludvigs Nikolajs Bokslafs (1858.12.X Rīgā–1945.9.III Poznaņā). Salīdzinājumā ar vienu otru savu laikabiedru, V. Bokslafs Rīgā nav uzcēlis sevišķi daudz – ap 30 daudzstāvu mūra dzīvojamo un sabiedrisko ēku, kā arī vairākas rūpnīcu ēkas, taču gandrīz vai katrs viņa darbs ir ar kaut ko pirmreizīgs. Bukleta Cena: 0.25 LVL

Rīgas Jūgendstila pērles

Šo rajonu nereti dēvē par kluso centru. Tas tieši piekļaujas Bulvāru lokam, taču te nav lielpilsētas burzmas un kņadas. Te nav daudz veikalu, bet ir liela jūgendstila arhitektonisko formu daudzveidība. Kopumā viengabalaini noskaņotā, blīvā kapitālā apbūve lielākoties radusies 20. gadsimta sākumā līdz tam tikpat kā neapbūvētā vietā. Te atrodas arī slavenā Alberta iela, kur jūgendstila ornamentālo rotājumu spēle vietām pāraug īstā uguņošanā, bet solīdi atturīgā, vienīgi pelēkā toņu gammā ieturētā nacionālā romantisma nopietnība spēj būt pārsteidzoši krāsainā.
Brošūra „Rīgas jūgendstila pērles”. Ilustrēts ceļvedis par Alberta ielas un „klusā centra” jūgendstila arhitektūru latviešu un angļu valodās.
Izmērs: A5, Cena: 2.50 LVL


Jūgendstils Rīgā

Jūgendstils ir 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma mākslas stils. Arhitektūrā ar to sākās mūsdienu stilu sistēma. Jūgendstila attīstība Rīgā sakrita ar pilsētas vēsturē nepieredzēta uzplaukuma laiku. Strauji auga iedzīvotāju skaits. Atsevišķos gados uzcēla vairāk nekā 100 daudzstāvu mūra namu. 20. gs. sākumā izveidojās Rīgas centra raksturīgā seja. Ap 1904. gadu Rīgā pilnīgi izzuda 19. gs. otrās puses arhitektūras stils eklektisms. Ap 40% no visas centra apbūves veido jūgendstila celtnes. Tas ir krietni vairāk nekā jebkurā citā pilsētā pasaulē.
Katalogs „Jūgendstils Rīgā”, Ilustrēts katalogs par jūgendstila arhitektūru Rīgā latviešu un angļu valodās.
Izmērs: A4, Cena: 4.00 LVL

Vecrīgas Jūgendstils

Vecrīgas vēsture ir visas Rīgas vēsture. Tā ir vieta, kur viduslaiki satiekas ar mūsdienām. Vecpilsētā sadzīvo laicīgā un garīgā vara – šeit pamīšus atrodas ministrijas un mākslinieku darbnīcas, biroji un kafejnīcas, bankas, saloni un galerijas, kā arī antikvariāti un krodziņi.  Brošūra „Vecrīgas jūgendstils” Ilustrēts ceļvedis par Vecrīgas jūgendstila arhitektūru latviešu un angļu valodās.
Izmērs: A5 Cena: 2.50 LVL