2012

Foto izstāde "Briseles jūgendstils", 26.04.2012


Reseau Art Nouveau Network Ģenerālās asambleja un projekta Art Nouveau and Ecology (Jūgendstils un Ekoloģija) plenārsēdes un preses konference, 19.04.2012


Lekcija "Riteņbraucēja apģērbs 20. gs. sākumā" , 18.04.2012


Lekcija „Riteņbraucēja apģērbs 20. gs. sākumā”, 16.04.2012


Lekcija "19. gadsimta beigu - 20. gadsimta 30. gadu velosipēdu dekoratīvā apdare Latvijā"
 
, 04.04.2012


Lieldienas Rīgas Jūgendstila muzejā, 03.04.2012


Koklētāju ansambļa Cantata koncerts Rīgas Jūgendstila muzejā, 01.04.2012


Foto izstāde "Briseles jūgendstils"

Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Jūgendstila centrs ielūdz uz foto izstādi „Briseles jūgendstils”.
„Esmu iepriecināts, ka izstādes fotogrāfijas ļoti labi iederas Rīgas Jūgendstila muzeja interjerā”, atzīst Beļģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Viņa Ekselence Franks Arnautss.
 
Izstāde iepazīstina ar vienu no skaistākajām Eiropas jūgendstila pilsētām – Briseli, tās arhitektūras šedevriem un arhitektiem, kuru vidū minami tādi pasaulslaveni vārdi kā Viktors Horta, Pols Košī, Henrijs van de Velde, Pauls Hankars un citi. 
 Izstādi, kas apceļojusi jau vairākas Eiropas pilsētas, sagatavojusi Beļģijas Ārlietu ministrija. Pēc eksponēšanas Rīgas Jūgendstila muzejā izstāde mājvietu radīs Beļģijas karalistes vēstniecības biroja telpās.
 
Ar šo izstādi Rīgas Jūgendstila muzejs atzīmē savas pastāvēšanas trīs gadu jubileju un cer sagādāt īpašu prieku visiem rīdziniekiem un sadarbības partneriem, kas atbalstījuši muzeja darbību.
Izstādes atklāšana notiks 26. aprīlī plkst. 17.00.
Izstāde būs apskatāma no 27. aprīļa līdz 18. jūnijam.


Reseau Art Nouveau Network Ģenerālās asambleja un projekta Art Nouveau and Ecology (Jūgendstils un Ekoloģija) plenārsēdes un preses konference

No 19.04.2012. – 23.04.2012. La Chaux - de - Fonds (Šveice) norisinājās starptautiskā projekta Reseau Art Nouveau Network Ģenerālās asamblejas un projekta Art Nouveau and Ecology (Jūgendstils un Ekoloģija) plenārsēdes un preses konference.
 Ģenerālajā asamblejā, kuru vadīja prezidente, Mākslas zinātņu doktore Breda Miheliča no Ļubļanas, piedalījās RANN asociācijas biedri un partneru pilsētu pārstāvji no Alesundas (Norvēģija), Barselonas (Spānija), Bad - Nauheimas (Vācija), Briseles (Beļģija), Budapeštas (Ungārija), Helsinkiem (Somija), Havannas (Kuba), La Chaux-de- Fonds (Šveice), Ļubļanas (Slovēnija), Nansī (Francija), Terrasa (Katalonija).
Pēc iesniegumu izskatīšanas un prezentāciju noskatīšanās Asociācijas Ģenerālajā asamblejā notika balsojumus par jaunu asociācijas biedru no Melillas (Spānija) uzņemšanu RANN tīklā.
Sanāksmē tika izskatīti asociācijas iekšējās organizācijas jautājumi un turpmākas ilgtspējīgas attīstības jautājumi, iesaistoties jaunos Eiropas Savienības programmas " "Kultūra 2007.-2013." projektos, un jautājumi par finansējuma iegūšanu RANN pilnvērtīgas darbības nodrošināšanai, lai popularizētu un aizsargātu jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu arī turpmāk.
Plenārsēdē apsprieda RANN interneta mājas lapas izmantošanas iespēju jaunumus, publicitātes un popularizēšanas jaunievedumus, izmatojot interneta vietnes Twitter un facebook . Notika divpusējo un daudzpusējo apmaiņas programmu organizēšanas grafika saskaņošana. Rīgas Jūgendstila Centrs vienojās ar Barselonas pārstāvju uzņemšanu Rīgā pieredzes apmaiņai. Tika izteikts priekšlikums Barselonas jūgendstila centram piedalīties Alberta ielas svētkos Rīgas svētku ietvaros 2012.gada augustā.
        Plenārsēdē visiem projekta dalībniekiem tika izdalīti informatīvie materiāli par Rīgas Jūgendstila muzeju: kalendāri ar Rīgas jūgendstila arhitektūru, tās elementiem sudraba rotās, informatīvās skrejlapas ar jaunu informāciju par Rīgas Jūgendstila muzeju un projekta Art Nouveau and Ecology (Jūgendstils un Ekoloģija) brošūras ar latvisko tulkojumu, atklātņu komplekti no Rīgas jūgendstila muzeja kolekcijas.
         2012. gada 21.aprīlī, turpinoties RANN plenārsēdei, RJC pārstāvji iesaistījās projekta izstādes Art Nouveau and Ecology (Jūgendstils un Ekoloģija) norises gaitas plānošanā. Rīgas Jūgendstila centra pārstāvji noskatījās Barselonas Universitātes profesores Terēzes – M. Salas Garsias kundzes un Alesandro Morelli kunga sagatavoto prezentāciju par projekta izstādes „Jūgendstils un Ekoloģija” vizuālo risinājumu. Atbilstoši iepriekš sagatavotu materiālu un fotogrāfiju atlasei, tika izvērtēta izstādes pamatkoncepcijas atbilstība projekta mērķim - parādīt Eiropas pilsētu jūgendstila daudzveidību un likumsakarības, kā arī tika nolemts atbalstīt koncepciju un izstādes nosaukumu gala variantā: „Natures of the Art Nouveau”. Tika apspriests nepieciešamais finansējums un iespējas izvietot izstādē tekstus divās vai trijās valodās, atbilstoši pilsētu individuālajām vajadzībām. Radošajās darbnīcās asociācijas pilsētu pārstāvji nolēma sagatavot vizuālu materiālu bērniem 7-11 gadu vecumā, kurā tiktu iepazīstināta bērnu auditorija ar izstādē redzamo, kā arī izglītojošs materiāls jauniešu auditorijai par jūgendstilu kopumā, kas katrā pilsētā tiktu tulkots atbilstoši apmeklētāju auditorijai.
         22.aprīlī RJC pārstāvji kopā ar citiem RANN projekta dalībniekiem tika iepazīstināti ar La Chaux - de - Fonds jūgendstila mantojuma objektiem: Jūgendstila zāli Mākslas muzejā, UNESCO pilsētplānošanas muzeju, Krematorija ēku ar izciliem jūgendstila sienu gleznojumu, metālkalumu un dizaina paraugiem, un jūgendstila ēku kāpņu telpu sienu gleznojumu, durvju un metālkalumu, kā arī izcilā arhitektā Le Corbusier projektētām ēkām: Villa Fallet, Villa Jaquemet, Villa Stotzer kā arī La maison Blanche. Apmeklējuma laikā tika gūta pieredze par Eiropas jūgendstila daudzveidību, kultūras pieminekļu saglabāšanu, apsaimniekošanu un popularizēšanu.
         Tikšanās ietvaros Rīgas Jūgendstila Centra darbinieki veic pārrunas par paredzēto RANN sanāksmi un RANN starptautisko izstādi „Art Nouveau and Ecology” („Jūgendstils un Ekoloģija”), kuru 2014. gada augustā - septembrī rīkos Rīgā.

Lekcija "Riteņbraucēja apģērbs 20. gs. sākumā"

18. aprīlī plkst. 17:00 Rīgas Jūgendstila muzejā kulturoloģe Dace Erenpreisa stāstīs par riteņbraucēju apģērba īpatnībām.

Lekcija „Riteņbraucēja apģērbs 20. gs. sākumā”

18. aprīlī plkst. 17:00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks lekcija „Riteņbraucēja apģērbs 20. gs. sākumā”, kas tiek rīkota izstādes „Riteņbraukšana 20. gs. sākumā” ietvaros.
Lekciju vadīs kulturoloģe Dace Ērenpreisa, kura ievadīs ieskatu par riteņbraucēju kungu un dāmu modes tendencēm 20. gs. sākumā.
Šī lekcija būs noderīga tiem, kuri plāno piedalīties Tvīda braucienā 5. maijā.
Sīkāka informācija par notiekošajiem pasākumiem muzejā www.jugendstils.riga.lv Informācija par Tvīda braucienu www.latveloclub.lv


Lekcija "19. gadsimta beigu - 20. gadsimta 30. gadu velosipēdu dekoratīvā apdare Latvijā"
 

4. aprīlī 17.00
Darbnīcas "Ērenpreiss" galvenā restauratore Ance Pudāne stāstīts un attēlos rādīs veidus un tehnikas, kā laika posmā no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 30. gadiem tika izdaiļoti Latvijas teritorijā ražotie velosipēdi.

Lekcijas laikā varēsiet uzzināt par velosipēdu klasiskajiem un neparastajiem krāsojumiem, dekoratīvajiem elementiem - līnijām, mākslinieciskajiem ornamentiem, jūgendstilu un nacionālo romantismu velosipēdu apdarē, kā arī Eiropas „velosipēdu modes” ietekmi un Latvijas velosipēdu unikalitāti uz Eiropas velosipēdu fona.
Lekcijas noslēgumā būs iespēja dzirdēt daudzpusīgu informāciju par vēsturiskajiem velosipēdiem, to saglabāšanu mūsdienās, restaurāciju, reprezentāciju.

Lekcijas laikā varēs veldzēties ar bērzu sulu un muzeja īpašajiem cepumiem.


Lieldienas Rīgas Jūgendstila muzejā

Izstāde "Lieldienas" un Pasaku rīts bērniem
 
Izstāde "Lieldienas" no 3. aprīļa līdz 9. aprīlim
Lieldienām veltītajā muzeja krājuma priekšmetu ekspresizstādē svētku noskaņu radīs simtgadīgas apsveikumu atklātnes, olu trauciņi, šķīvīši un citas svētkiem piederošas lietas.
 
Pasaku rīts 8. aprīlī no plkst 11.00 līdz 12.00
Lieldienas kopā ar runci Albertu! Apspriedīsim, kas darāms Lielās dienas rītā, minēsim mīklas un lasīsim pavasarīgas pasakas! Gaidām gan bērnus, gan vecākus!


Koklētāju ansambļa Cantata koncerts Rīgas Jūgendstila muzejā

1. aprīlī plkst.14.00
Koncertprogramma "Gaišā mūzika" ir veidota ar mērķi pavasara gaidīšanas un dabas atmošanās laikā klausītājiem piedāvāt romantiskām noskaņām bagātu muzikālu pārdzīvojumu.
Izvēlētais programmas nosaukums "Gaišā mūzika" akcentē koncertprogrammā dominējošo emocionālo krāsu paleti, bet kokļu dzidrais skanējums "uzrunās" klausītāju trauslās dvēseļu stīgas, liekot tām maigi ievibrēt.

<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31