2013

Nosvinēta Rīgas Jūgendstila muzeja dzimšanas diena , 30.04.2013


Norisinājās lekcija - Daba kā iedvesmas avots jūgendstila mākslā, 24.04.2013


Rīgas Jūgendstila muzejs šodien svin dzimšanas dienu, 23.04.2013


Papildinās Rīgas Jūgendstila muzeja krājums, 05.04.2013


Rīgas Jūgendstila muzejs svin ceturto dzimšanas dienu un aicina uz svētku ekskursijām, 05.04.2013


Nosvinēta Rīgas Jūgendstila muzeja dzimšanas diena

25. aprīļa pēcpusdienā Rīgas Jūgendstila muzejā kupli apmeklēts noritēja muzeja četru gadu jubilejai veltīts pasākums. Pirms gada muzejs iegādājās trīs mākslinieka Jūlija Straumes darbus, vienu ar Parīzes skatu un divus ar austrumu motīviem. Tie tapuši 20. gs. sākumā, māksliniekam uzturoties Parīzē. Par godu Rīgas Jūgendstila muzeja dzimšanas dienai mākslas darbi pirmoreiz tika izstādīti muzeja interjerā.

Svinību laikā Rīgas Jūgendstila centra direktore Agrita Tipāne atskatījās uz paveikto iepriekšējos gados un iepazīstināja ar jauniegūtajiem J. Straumes darbiem. Klātesošajiem tika sniegta informācija par mākslinieka J.Straumes biogrāfiju, to papildināja mākslas zinātnieces Laimas Kļaviņas sagatavotais video materiāls ar attēliem par mākslinieka dzīvi un daiļradi. Sarīkojumu bagātināja Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas akordeoniste Anna Marija Ivvana, radot 20. gs. sākuma noskaņu ar muzikāliem priekšnesumiem. Pasākuma laikā tika pasniegti pateicības raksti muzeja sadarbības partneriem, kas ieguldījuši lielu darbu tā veidošanā.

Rīgas Jūgendstila centrs pateicas ikvienam, kas piedalījās muzeja svinībās!

Norisinājās lekcija - Daba kā iedvesmas avots jūgendstila mākslā

Šī gada 24.aprīlī Gētes institūtā Rīgā norisinājās lekcija Daba kā iedvesmas avots jūgendstila mākslā. Uz to visus interesentus aicināja Rīgas Jūgendstila centra direktore Agrita Tipāne. Lekcija notika "Hamburga un Rīga: mākslinieku fantāzijas par jūgendstilu" Romāna Feieršteina, Ļubovas un Annas Simonenko izstādes ietvaros.

Teksts Jūgendstila māksliniekiem neizsmeļams iedvesmas un ideju avots bija daba. Ziedi, lapas, stiebri ar saviem dabiski izliektajiem siluetiem kalpoja par materiālu radošai fantāzijai. Aplūkojot jūgendstila ēku fasādes, pārsteidz arhitektu un mākslinieku izdomas daudzveidība, izmantojot augu valsts ornamentiku, fantastisku būtņu figūras un vijīgo līniju ritmus.

Rīgas Jūgendstila muzejs šodien svin dzimšanas dienu

Reizē ar pavasara atnākšanu Rīgas Jūgendstila muzejs aicina uz ceturto dzimšanas dienu. Šodien, 25. aprīlī plkst. 17.00, muzeja dzimšanas dienas sarīkojumā tā speciālisti atskatīsies uz muzeja izaugsmi un iepazīstinās apmeklētājus ar unikāliem jaunieguvumiem -  mākslinieka Jūlija Straumes darbiem ar Parīzes skatu un austrumu motīviem. Darbi tapuši 20. gs. sākumā. Tajos latviski ierastie toņu salikumi mijas ar austrumiem raksturīgu krāsu gammu.

Četru gadu pastāvēšanas laikā ir iekārtots Rīgas Jūgendstila muzejs autentiskā 1903. gada interjerā kādreizējā arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī. Izveidota vairāk kā 4000 jūgendstila priekšmetu kolekcija. Pirms gada Rīgas Jūgendstila muzejs iegādājās trīs mākslinieka J. Straumes akvareļus, kas par godu muzeja dzimšanas dienai izstādīti muzeja interjerā.
Jūlijs Straume (1874. – 1970.) ir mācījies Mītavas Aleksandra skolā, vēlāk absolvējis barona Štiglica Centrālo mākslas skolu Sanktpēterburgā. Par izcilām studijām ieguvis stipendiju, lai turpinātu mācības Parīzē. Muzeja krājumā iegūtie darbi ir tapuši tieši šajā periodā, tie līdz šim latviešu mākslas vēsturē nebija zināmi un eksponēti pirmoreiz.

Visi laipni gaidīti Rīgas Jūgendstila muzeja dzimšanas dienas pasākumā!

Papildinās Rīgas Jūgendstila muzeja krājums

Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma izveide sākusies 2008. gadā, kad Rīgas Jūgendstila centrs komplektēja Rīgā ražotus vai lietotus jūgendstila priekšmetus topošā muzeja vajadzībām. Pašlaik muzeja krājumā ir vairāk kā 4000 autentisku jūgendstila liecību: mēbeles, interjera priekšmeti, apģērbi un apavi, sadzīves lietas, mākslas darbi, fotoattēli, atklātnes un grāmatas. Pateicoties lielajam muzeja draugu un atbalstītāju pulkam, kā arī Latvijas Kultūrkapitāla fonda finansējumam, 2012. gadā muzeja krājums papildinājies ar 1394 jaunieguvumiem.
Izsakām pateicību ikvienam, kas ir devis savu ieguldījumu Rīgas Jūgendstila muzeja priekšmetu kolekcijas tapšanā!

Rīgas Jūgendstila muzejs svin ceturto dzimšanas dienu un aicina uz svētku ekskursijām

Daloties svētku priekā, visu nedēļu rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties īpašās svētku ekskursijās: 26. un 28. aprīlī plkst. 16.00 latviešu valodā, 27. aprīlī plkst. 16.00 – krievu valodā. Dalību ekskursijās pieteikt iepriekš pa tālruni – 67181465. Ieejas maksa uz ekskursiju - Ls 1.00.

<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31