2013

Liliju laiks Rīgas Jūgendstila muzejā
, 28.06.2013


Sveicam Līgo svētkos!, 21.06.2013


Ielīgošana Rīgas Jūgendstila muzejā, 19.06.2013


Muzeja interjerā peonijas no sīpolpuķu audzētavas „Jaunakeri”
, 18.06.2013


Ziedi Rīgas Jūgendstila muzejā
, 13.06.2013


Izstāde HENRIJS VAN DE VELDE UN RĪGA , 04.06.2013


Liliju laiks Rīgas Jūgendstila muzejā

No 24. jūnija līdz 28. jūlijam muzejā apskatāmas lilijas no Gunta Granta kolekcijas . Pēdējos gados selekcionārs pievērsies kolekcijas veidošanas un krustošanas darbam, izmatojot pasaules jaunākās šķirnes. Šobrīd Daugavas krastā strauji aug jauno šķirņu kolekcija. Liliju audzētājs atklāj, ka lielāko daļu liliju sortimenta veido Āzijas lilijas, kuras visvieglāk piemērojas dažādiem apstākļiem. Selekcionārs pēc vairāk kā 20 gadu selekcijas darba sāk laist tautās arī savu liliju šķirņu sīpolus.

Audzētavas vadītājs stāsta: „Esmu centies izveidot atšķirīgas lilijas kā, piemēram, manas sīkziedu šķirnes „Bumbons”, „Māsa Lapsa”, „Brālītis Trusītis” vai lilijas ar izteiktiem dekoratīviem zīmējumiem, piemēram, „Eksplozija”, „Čika”, „Dundaga”, „Pans Kleksis”. Cenšos radīt dārziem piemērotas šķirnes, kas tik ātri nesaķertu dažādas kaites.”
Apmeklētāji ir laipni aicināti apskatīt arī ziedu audzētavas sīpolpuķu katalogu, kā arī ielūkoties mājas lapā www.daugmaleslilijas.lv

Sveicam Līgo svētkos!

Mīļi sveicam mūsu esošos un topošos apmeklētājus, sadarbības partnerus, draugus un kolēģus Līgo svētkos!
Novēlam brīnumainu saulgriežu nakti!

Ielīgošana Rīgas Jūgendstila muzejā

Rīgas Jūgendstila muzejā 20. jūnijā pulksten 15:00 notiks Tautas tradīciju kopas "Budēļi" koncerts.
Līgosim Jāņu dziesmās un dejās, iemācīsimies jaunas rotaļas un noskaidrosim, ko vajadzētu darīt maģiskajā Jāņu naktī. Svētku noskaņu papildinās jāņuzāles muzeja interjerā.

Muzeja interjerā peonijas no sīpolpuķu audzētavas „Jaunakeri”

No 18. jūnija līdz 30. jūnijam muzejā apskatāmas peonijas no sīpolpuķu audzētavas „Jaunakeri”. Starp šīm peonijām ir gan jau pazīstamas šķirnes, gan arī hibrīdziedi – dažādu sugu krustojumi, no kuriem laika gaitā veidosies jaunas ziedu šķirnes.
„Pēdējos gados daudz darba un zināšanu ir ticis ieguldīts apjomīgā peoniju selekcijas projektā. Nu jau ziedošo sēklaudžu skaits mērāms nevis simtos, bet gan daudzos tūkstošos. Daudz skaistu, perspektīvu hibrīdu jau ir atlasīti tālākai pavairošanai. Daudzi vēl tikai tiek analizēti un vēroti,” stāsta ziedu audzētavas vadītājs Jānis Dukaļskis.

Interesenti ir laipni aicināti arī ielūkoties audzētavas mājas lapā www.daugmaleslilijas.lv.

Ziedi Rīgas Jūgendstila muzejā

Ik dienas mainās ainava pļavās un dārzos, vasara tuvojas maģiskajam ziedēšanas brīdim. Vasaras krāšņums ienāks arī Rīgas Jūgendstila muzejā: jūnijā muzejā valdīs peonijas, jūlijā - lilijas, augustā - rozes un gladiolas, septembrī - dālijas. Būs apskatāmas daudzveidīgas un neparastas ziedu šķirnes - kolekcionāru un selekcionāru lolojumi.
Ziedu vasaru muzejā nodrošina: ziedu audzētavas „Daugmales lilijas” un „Velgi”, ziedu veikals „Rīgas ziedi”, Kalsnavas arborētums, Bulduru Dārzkopības vidusskola, kolekcionāre un puķkope Dzintra Jurevica un Sandra Čiekure.


Izstāde HENRIJS VAN DE VELDE UN RĪGA

2013. gada 3. aprīlī paiet 150 gadi, kopš dzimis Henrijs Klemenss Van de Velde – pasaulslavenais beļģu gleznotājs, dizainers, grafiķis, domātājs, pasniedzējs un arhitekts. Viņa varenums atklājās spējā atdot dzīvei tās neatņemamās sastāvdaļas - mākslu un skaistumu.
1910. gadā, 47 gadu vecumā, viņu uzaicināja piedalīties arhitektūras konkursā Sv. Pētera baznīcas pastorāta ēkai Rīgā. Tobrīd Henrijs Van de Velde strādāja arhitektūras skolā Veimārā, kas vēlāk pārtapa pazīstamajā Bauhausa skolā, un tajā laikā viņa izpratne par arhitektūru pamazām mainījās. Projekts Rīgā, iespējams, būtu palicis visai maznozīmīgs viņa karjerā, ja vien tas vēl divas reizes neparādītos viņa dzīvesstāstā. Tieši šie divi fakti kļuva par iedvesmas avotu izstādei.

Pirmo reizi projekts ieraugāms vienā no pazīstamākajiem arhitekta foto portretiem, kurā meistars redzams savā Veimāras studijā, strādājot pie Rīgas pastorāta ēkas plāna.
Otru reizi tas minēts H. Van de Veldes memuāros Geschichte meines Lebens, kuros viņš apraksta arī savus braucienus uz Rīgu. Viņa tolaik piedzīvotais atšķirīgo kultūru un vides pretnostatījums vēl joprojām nav zaudējis savu aktualitāti.
 
Izstādi veidojis Sampling, kurators Mantens Devrīnts, fotogrāfs Alnis Stakle, darba grupa: Liene Jākobsone, Kārlis Narkēvičs, Jonass Āperss, Prof. dr. Mārtens Van Den Drīse, Prof. dr. Dirks De Meijers, Rīgas Jūgendstila centrs.
 
Izstāde tapusi pateicoties Beļģijas Karalistes vēstniecībai Rīgā, Flandrijas valdības parstāvniecībai Baltijā, Rīgas Jūgendstila centram, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Ģentes Universitātei, VG Kvadra Pak, Jaga, Deltalight, Vandersanden group, Flanders Road Service, Gētes institūtam, LU Akadēmiskajai bibliotēkai un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.
 
Izstāde apskatāma no 7. jūnija līdz 15. septembrim.
 


<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31