2014

Helgas Ingeborgas Melnbārdes porcelāna gleznojumu izstāde
, 30.01.2014


Fotoizstāde LATVIJAS VĒSTNIECĪBAS NAMS ALICE PIKE BARNEY STUDIO HOUSE VAŠINGTONĀ
, 27.01.2014


Rīgas Jūgendstila muzejā viesojas Krievijas skatuves mākslinieks Sergejs Jurskis.
, 22.01.2014


Rīgas Jūgendstila muzejā viesojās Barselonas vicemērs Žaume Ciurana (Jaume Ciurana)
, 10.01.2014


ROMANČU VAKARS RĪGAS JŪGENDSTILA MUZEJĀ, 02.01.2014


Helgas Ingeborgas Melnbārdes porcelāna gleznojumu izstāde

Helgas Ingeborgas Melnbārdes porcelāna gleznojumu izstādes „Galma mākslinieks un citi” atklāšana un omulīga tērzēšana mājīgā gaisotnē. 2014. gada 4.februārī plkst. 17.00, Rīgas Jūgendstila muzejā, Alberta ielā 12


Fotoizstāde LATVIJAS VĒSTNIECĪBAS NAMS ALICE PIKE BARNEY STUDIO HOUSE VAŠINGTONĀ

Izstādes atklāšana notiks 30. janvārī plkst.17.00, tajā piedalīsies V.E. Andris Razāns, Latvijas vēstnieks ASV. Lai sniegtu padziļinātu ieskatu vēstniecības nama vēsturē un aktualizētu kultūras mantojuma nozīmību plašākai sabiedrībai, pasākumā ar priekšlasījumu uzstāsies Smitsona institūta Vašingtonā pētniece Eimija Balarda (Amy Ballard).
Fotoizstāde LATVIJAS VĒSTNIECĪBAS NAMS ALICE PIKE BARNEY STUDIO HOUSE VAŠINGTONĀ (ASV) atklāj Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu Rīgas Jūgendstila muzejā, kā arī aizsāk Rīgas Jūgendstila centra iecerēto aktivitāšu ciklu par Latvijas vēstniecību namiem ārvalstīs.

Izstāde tapusi kā unikāls sadarbības projekts starp Latvijas vēstniecību ASV, Smitsona institūtu (Smithsonian Institution) un Rīgas Jūgendstila centru.
Izstādē būs iespēja iepazīt nozīmīgu vēstures pieminekli – filantropes un gleznotājas Alises Paikas – Bārnijas studijas ēku. Kā kultūrvēstures piemineklis šī ēka iekļauta Kolumbijas Vēsturisko vietu nacionālajā reģistrā. Namu sāka celt 1902. gadā pēc ievērojamā arhitekta Vedija Batlera Vuda (Waddy B. Wood) projekta un pabeidza 1903. gadā. Ēku tās īpašniece Alise Paika Bārnija (1857 – 1931) bija iecerējusi un plaši izmantoja Vašingtonas kultūras dzīves norisēm – namā notikuši koncerti, teātra izrādes, bieži viesojušies pazīstami kultūras darbinieki, mākslinieki, diplomāti un politiķi.
Pirms ēku iegādājās Latvijas valsts, tā piederēja Smitsona institūtam, kam pēc mātes Alises Paikas – Bārnijas nāves to novēlēja viņas meitas. Pēc interjeru restaurācijas 2005. gadā ēka ir Latvijas vēstniecība nams ASV.

Šī izstāde ir turpinājums sadarbībai starp Rīgas Jūgendstila centru, Latvijas vēstniecību Amerikas Savienotajās Valstīs un Smitsona institūtu. Jau 2013. gada nogalē Latvijas vēstniecības namā Vašingtonā bija apskatāma izstāde Rīga un Vašingtona: Jūgendstila un spāņu stilu salīdzinājums privātajos namos.

Izstāde būs apskatāma līdz 20. martam.
To atbalsta Latvijas vēstniecība ASV un Jūgendstila paviljons.

Rīgas Jūgendstila muzejā viesojas Krievijas skatuves mākslinieks Sergejs Jurskis.

Rīgas Jūgendstila muzeju apmeklē Krievijas skatuves mākslinieks Sergejs Jurskis, kurš Rīgā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī uzstājās ar koncertprogrammu “Pazīstamais – nepazīstamais”. Ar lielu interesi aktieris iepazinās ar muzeja restaurācijas un ekspozīcijas veidošanas vēsturi, veltot atzinīgus vārdus muzeja krājuma kolekcijai un 20.gs sākuma noskaņu rosinošajai gaisotnei.


Rīgas Jūgendstila muzejā viesojās Barselonas vicemērs Žaume Ciurana (Jaume Ciurana)

2014. gada 9. janvārī Rīgas Jūgendstila muzejā viesojās Barselonas vicemērs Žaume Ciurana (Jaume Ciurana), Barselonas Kultūras mantojuma, muzeju un arhīvu ģenerāldirektors Žoseps Luiss Alajs (Josep Lluís Alay), Latvijas republikas Goda konsuls Barselonā Šavjērs Vinjals (Xavier Vinyals) un Rīgas domes pārstāvji. Atzinīgi vārdi tika teikti par Rīgas Jūgendstila centra līdzšinējo sadarbību Reseau Art Nouveau Network Un Art Nouevau European Route projektu ietvaros. Viesi iepazinās ar jūgendstila dzīvokļa interjeru, tā restaurācijas vēsturi, kā arī guva ieskatu par Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu.


ROMANČU VAKARS RĪGAS JŪGENDSTILA MUZEJĀ

Sestdien 4. janvārī pulksten 16.00 Rīgas Jūgendstila muzejs aicina paildzināt svētku sajūtu un ļauties operdziedātājas Elīnas Mitinas balss valdzinājumam krievu romanču vakarā. Pirms tam muzeja viesi varēs apmeklēt arī radošās svētku darbnīcas.

Radošās darbnīcas, kuru cikls aizsākās jau decembrī, aicina apmeklētājus jau pulksten 11.00 , kad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja tekstilmāksliniece Kristīne Šica palīdzēs izgatavot 20. gadsimta sākuma iedvesmotus svētku rotājumus un apsveikumu kartītes. Pulksten 14.00 SIA Ekovirtuve pavāru uzraudzībā sāks darboties bērnu iecienītā piparkūku dekorēšanas darbnīca.

Pulksten 16.00 senas un populāras krievu un romu romances izpildīs operdziedātaja Elīna Mitina un pianists Jurijs Kaspers. Koncertu ar stāstījumu un dzejas lasījumiem bagātinās vakara vadītāja Irina Baronskaja.

Vakara gaitā mūziķi klausītājam ļaus ielūkoties krievu dvēseles dziļumos, aicinot izbaudīt romances, kuru autoru vārdi sen aizmirsti vēstures mijkrēšļos. Šīs romances bija populāras 19. gadsimta beigās Krievijas impērijā, kad to smeldzīgajam vilinājumam ļāvās gan aristokrāti, gan arī vienkārši strādnieki. Koncertā skanēs tā dēvētās “pilsētas romances”, kuru autori, lai arī nav bijuši profesionāli mūziķi, tomēr ir spējuši radīt kompozīcijas, kuras tiek dziedātas un klausītas jau vairāk nekā simts gadus. Programmu papildinās romu tautas romances, kuras sevī apvieno ugunīgas alkas pēc brīvības un mīlestības, kā arī romances no populārām kinofilmām.

Dalība radošajās darbnīcās ar derīgu ieejas biļeti muzejā.

Ieejas biļete koncertā 6 EUR.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 25421844 vai rakstot uz e-pastu: baiba.buceniece@riga.lv.
<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31