2016

Izstāde „Telefoni jūgendstila laikmetā”
, 22.02.2016


Aicinām piedalīties muzeja „Rīgas Jūgendstila centrs” izglītojošajā programmā „Informācijas dienas gidiem”!
, 19.02.2016


Bērnu rīts „Ziemas miegs” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”
, 18.02.2016


Mīlētāju dienas muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”
, 10.02.2016


Izstāde „Telefoni jūgendstila laikmetā”

No 25. februāra līdz 24. aprīlim muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” īpašā izstādē aicina iepazīt jūgendstila periodā lietotus telefonus. Ekspozīcijā būs redzami galda telefona aparāti, kas lietoti Latvijas teritorijā, galvenokārt Rīgā, laika posmā no 1882. gada līdz pirmā pasaules kara beigām.

Jūgendstila perioda sabiedrības, pasaules uzskatu un mākslas attīstība ir nesaraujami saistīta ar zinātniskajiem atklājumiem un tehnoloģiju attīstību, kuras nozīmīga daļa ir arī telefonu vēsture. Izstādē „Telefoni jūgendstila laikmetā” būs iespēja iepazīt vienu no jūgendstila perioda telefonu veidiem - galda telefona aparātus, tiks eksponēti vairāki vācu firmu Siemens&Halske un Mix&Genest, kā arī zviedru firmas L.M.Ericsson telefonu aparāti, kādi lietoti privātos telefonu tīklos vai arī izmantoti kā mājas telefoni. Izstādē eksponēti priekšmeti no Valda Hofmarka privātkolekcijas, kas veidota 35 gadu laikā.

Izstādes apmeklētāji varēs iegūt informāciju par Rīgas telefonu tīkla izveides vēsturi un Rīgas telefonu biedrības darbību. Tiks izstādīti arī vairāki telefonijas nozares izstrādājumu katalogi un tehniskā literatūra.
Telefonu izstāde saistīta arī ar muzeja nama vēsturi, ir zināms, ka Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī, kurā šobrīd atrodas muzejs, ir bijis telefons. Arhitekta telefona numurs bija 1366. Tajā laikā telefona sakarus Rīgā nodrošināja Rīgas Telefonu biedrība.

Video no istādes apskatāms šeit

Aicinām piedalīties muzeja „Rīgas Jūgendstila centrs” izglītojošajā programmā „Informācijas dienas gidiem”!

Lai popularizētu jūgendstilu, muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” no 29. februāra līdz  4. martam organizēs izglītojošu programmu gidiem. Tā iepazīstinās ar jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Rīgā un muzeju kā jūgendstila kultūras mantojuma saglabātāju.

Programmas ietvaros būs iespēja detalizētāk iepazīt jūgendstila perioda mākslas vērtības, laikmeta novitātes un attīstības tendences.
Lekcijas un praktiskās nodarbības būs veltītas Rīgas jūgendstila arhitektūrai, aktualitātēm  modē (silueti, tērpi un aksesuāri), kā arī mākslas norisēm Rīgā 20. gs. sākumā. Ar saviem pētījumiem iepazīstinās Latvijas vadošie pētnieki Dr. arch. Jānis Krastiņš, grāmatas “Stila un modes enciklopēdija” autore Edīte Parute, Mag. art. Edvarda Šmite un Dr. arch. Agrita Tipāne.  Šogad pirmo reiz būs iespēja iepazīt Valda Hofmarka vēsturisko telefonu aparātu kolekciju un uzzināt, kādi bija telefonu sakari Rīgā 20. gs. sākumā. Ar muzeja interjera ekspozīciju, krājumu, sarīkojumiem, izglītojošām programmām un citām aktualitātēm iepazīstinās muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” speciālisti.
Programmas mērķauditorija ir  Rīgā praktizējoši gidi, kā arī citi interesenti. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ dalību lūdzam pieteikt līdz 26. februārim.

Pielikumā: Detalizēta programma


Bērnu rīts „Ziemas miegs” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Svētdien, 21. februārī plkst. 12.00 muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” aicinām uz Bērnu rītu, kur mazie apmeklētāji kopā ar muzeja Runci Albertu un Dāmu lūkos izzināt, kas ir ziemas miegs? Un kur dzīvo ziema pa vasaru? 
“Bērnu rītā” klausīsimies skaņu plates ar seniem dzejas un mūzikas ieskaņojumiem, izspēlēsim pasakas par Salnas derībām ar zaķi un Zemes gariņiem, zīmēsim visskaistāko, ko esam redzējuši un piedzīvojuši Ziemā.
Bērnu rītu vadīs režisore Ināra Čakste, viņai palīdzēs muzeja pastāvīgais iemītnieks Runcis Alberts un citi pasaku tēli.

Pasākums paredzēts bērniem vecumā no 3 līdz 9 gadiem.

Ieejas biļete pasākumā EUR 2.00. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67181061.

Mīlētāju dienas muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”

Valentīndienai par godu muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” norisināsies mīlestības tematikai veltīti pasākumi. Ikviens aicināts piedalīties Mīlētāju dienas ekskursijās, kurās iepazīsim jūgendstila perioda romantisko šķautni. Apmeklētājus priecēs mīlestības tematikā rotāts interjers un 20. gs. sākuma mīlestības pastkartes.


13. februārī plkst. 12.00 un plkst. 15.00 un 14. februārī plkst. 12.00 un plkst. 15.00 aicinām uz īpašām Valentīndienas ekskursijām, kuru laikā ne tikai iepazīsim jūgendstila interjerus un muzeja telpas, bet arī uzzināsim ko piedzīvoja mīlētāji pirms vairāk nekā 100 gadiem. Apgūsim romantikas nianses, par kurām stāstīts 1902. gadā izdotajā grāmatā “Skaistais sieviešu dzimums jeb padoma devējs jaunekļiem, kas grib iemantot un uzturēt “skaistā dzimuma” mīlestību un patikšanu”.
Līdz 14. februārim muzeja interjers rotāts Valentīndienas noskaņās – apskatāmas 20. gs. sākuma romantiskās pastkartes un izsmalcināts tējas galds.

Pasākuma atmosfēru vēl īpašāku padarīs romantisko autorleļļu un juveliermākslas izstāde “Sapņu dārzs”, kura muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma vairs tikai šonedēļ – līdz 14. februārim.

Ieejas biļete muzejā Mīlētāju dienās īpaša – pārim par vienas ieejas biļetes cenu. Neaizmirstiet paņemt fotoaparātu, jo ikvienam būs iespēja piestāt mīlestības saliņās un iemūžināt mirkli fotogrāfijā.

<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31