2016

Aicinām līdzdarboties jūgendstila svētku “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā” sagatavošanā un norisē!
, 28.06.2016


Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" piedāvā darbu!
, 25.06.2016


Vasaras saulgrieži muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”
, 20.06.2016


Muzeja darba laiks svētku dienās!
, 13.06.2016


Krāšņākie muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma priekšmeti izstādē “Retrospekcija II”
, 13.06.2016


Sveicam Pasaules Jūgendstila dienā!
, 09.06.2016


Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” dalība 12. Jūgendstila festivālā Barselonā “XII Fira Modernista de Barcelona”
, 07.06.2016


Aicinām līdzdarboties jūgendstila svētku “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā” sagatavošanā un norisē!

Rīgas svētku ietvaros 13. augustā notiks tradicionālie Alberta ielas svētki. Šī gada svētku moto — “Filmējam jūgendstilu”. Tie aizved rīdziniekus un pilsētas viesus simts gadus senā pagātnē, kad kino meistari uzņēma pirmās kino filmas. Pasākuma apmeklētāji tiks aicināti iesaistīties jūgendstila perioda filmēšanas ainās un piedalīties kino tematikai veltītās aktivitātēs. Ielu piepildīs filmēšanas komanda – režisors, operators, aktieru trupa un asistenti, kas iesaistīs ikkatru rīdzinieku filmas veidošanā.


Koncerti un dejas, jūgendstila modes demonstrējumi, ielu muzikanti un mākslinieki, avīžu zēni, meistardarbnīcas bērniem un pieaugušajiem rada svinīgu un nesteidzīgu atmosfēru, kāda bijusi Rīgā pirms simts gadiem.

Programma plānota krāšņa, plaša un daudzveidīga, lai to realizētu vajadzīgi brīvprātīgie palīgi.
Brīvprātīgajiem būs iespēja:
Piedalīties svētku sagatavošanas darbos;
Iejusties 20. gadsimta sākuma rīdzinieka tēlā (tērpus un aksesuārus kombinēsim izmantojot jūsu un jūgendstila centra pieejamos materiālus);
Mācīt, stāstīt un radoši darboties (atkarībā no vēlmēm un uzticētā amata svētku gaitā).

Ļoti augstu novērtēsim ikviena brīvprātīgā vēlmi palīdzēt un radīt krāšņus jūgendstila svētkus! Interesentus aicinām pieteikties rakstot uz e-pastu agnese.tambaka@riga.lv vai zvanot pa tālruni +371 26363093.

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" piedāvā darbu!

Kasierim-konsultantam
Galvenie darba pienākumi: biļešu, suvenīru un publicitātes materiālu tirdzniecība, informācijas sniegšana par muzeja pakalpojumiem.
No Jums sagaidām: precizitāti; latviešu, angļu un krievu valodas zināšanas, spēju strādāt ātri un kvalitatīvi, vēlmi mācīties un sevi attīstīt.
Vēlamies Jums piedāvāt: zinošu kolēģu atbalstu, regulāru atalgojumu un sociālās garantijas.

CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu: jugendstils@riga.lv 2016. gada 1.jūlijam!


Vasaras saulgrieži muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina apmeklēt  Zāļu nedēļai veltītu izstādi vasaras saulgriežu laikā. No 2016. gada 21. līdz 26. jūnijam muzejā jūgendstila interjerus papildinās jāņuzāļu kompozīcijas un svētkiem veltītas pastkartes no muzeja plašā krājuma.

Ik dienas mainās ainava pļavās un dārzos, tuvojas latviešu gadskārtas svētki, ko atzīmē vasaras saulgriežos, dienā, kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena. Saulgriežu nedēļā vasaras krāšņums ienāks arī muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs". Elegantos jūgendstila interjerus papildinās jāņuzāļu kompozīcijas, apmeklētājiem būs iespēja iepazīt simtgadīgas atklātnītes ar Jāņu svētku sveicieniem. Pastkartes ir daudzveidīgas — gan krāsainas, gan melnbaltas, ar dabas ainavām, ziedu pušķiem un Jāņu bērniem. Nereti attēlus papildināja Līgo svētku un Jāņu tautasdziesmas.

Līdz 11. septembrim muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" aicinām aplūkot jau par tradīciju kļuvušu izstādi "Retrospekcija II”. Izstāde aicina atskatīties rīdzinieku ikdienā, kur  jūgendstila interjera un sadzīves priekšmeti, trauki un rokdarbi radīti iedvesmojoties no dabas dažādības. Izstādē jau tradicionāli apskatāmi arī dāmu un kungu aksesuāri, kā arī 20. gadsimta tehniskie jaunievedumi.

Muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" darbalaiks  vasaras saulgriežos:

22. jūnijs  no plkst. 10.00 līdz 18.00;
23. jūnijs no plkst. 10.00 līdz 14.00;
24. jūnijs no plkst. 12.00 līdz 18.00.

Muzeja darba laiks svētku dienās!

Muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs”  darba laiks svētku dienās:

22. jūnijs plkst. 10-18
23. jūnjs plkst.  10-14
24. jūnijs plkst. 12-18


Krāšņākie muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma priekšmeti izstādē “Retrospekcija II”

Jau tradicionāla kļuvusi  skaistāko un nozīmīgāko muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma artefaktu izstāde, lai iepazīstinātu muzeja apmeklētājus ar pēdējo gadu jaunieguvumiem un restaurētajiem priekšmetiem. Arī šogad no 16. jūnija līdz 11. septembrim būs skatāma izstāde no muzeja krājuma “Retrospekcija II”. 

 
Izstāde aicina atskatīties rīdzinieku ikdienā, kur  jūgendstila interjera un sadzīves priekšmeti, trauki un rokdarbi radīti iedvesmojoties no dabas dažādības. Izstādē jau tradicionāli apskatāmi arī dāmu un kungu aksesuāri, kā arī 20. gadsimta tehniskie jaunievedumi. Jūgendstilam raksturīgās formas un no dabas plūstošajām līnijām iedvesmotās detaļas sastopamas gan unikālos mākslas darbos, gan rūpnieciskos ražojumos. Izstāde ataino jūgendstila lietišķi dekoratīvās mākslas izteiksmīgumu trauslajā stiklā, porcelānā, metālā un tekstilā.  

Izsakām pateicību visiem, kas piedalījušies kolekcijas veidošanā, rodot iespēju iegādāties vērtīgus jūgendstila priekšmetus. Īpašs paldies rīdziniekiem un pilsētas viesiem, kas dāvinājuši muzejam savas ģimenes relikvijas un dalījušies  gaistošajās atmiņās.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” regulāri saviem apmeklētājiem sniedz iespēju ieskatīties plašajā muzeja krājumā. Aizvadītajā vasarā izstāde  “Retrospekcija” guva plašu ievērību, tāpēc šogad tradīcija turpinās. Atskats pagātnē ir veids kā parādīt muzeja jaunieguvumus, vērtīgākos un interesantākos priekšmetus no plašā muzeja klāsta ar vairāk kā 6000 vienībām. Muzeja kolekcija, kas regulāri un plānveidīgi papildināta kopš 2008. gada, raksturo jūgendstila uzplaukumu un attīstību Rīgā, Latvijā un Eiropā kopumā.


Sveicam Pasaules Jūgendstila dienā!

Paldies par dalību fotokonkursā “Vēro, fiksē, parādi citiem!”.
10.jūnijā kopā ar citām jūgendstila pilsētām svinējām Pasaules Jūgendstila dienu!


Par godu šai dienai rīkotajā starptautiskajā fotokonkursā piedalījās fotogrāfijas no plašās jūgendstila pilsētu saimes. Reseau Art Nouveau Network facebook interneta vietnē https://www.facebook.com/ReseauArtNouveauNetwork/photos  

bija izvietotas 155 fotogrāfijas, starp kurām 53 bija no  Rīgas un 1 no Daugavpils! Visas dienas garumā jūgendstila arhitektūras cienītāji aplūkoja, vērtēja un mēģināja uzminēt, kur atrodas attēlā redzamais objekts vai detaļa.

Visplašāko facebook dalībnieku uzmanību ieguva fotogrāfiju autore Majda Sikosek no Belgradas Serbijā. RANN žūrijas balvas ieguva  Marcel Marcou un Frank Welele no Francijas.

Paldies par īpaši lielo atsaucību un dalību starptautiskajā fotokonkursā visiem, kuri mums iesūtīja savas fotogrāfijas: Marijai Petrovskai, Silvijai Pavidis, Gintam Karzinkevičam, Andrim Antonam, Edgaram Petrovskim, Andželai Seilišai, Kasparam Stūrītim, Jānim Krastiņam, Dainai Matīsai, Maksimam Kiram un Laurim Livziniekam!

 

Priecājamies, ka Rīgas jūgendstila ēku detaļas piesaistīja tik plašas auditorijas uzmanību. Vislielāko atzinību ieguva Kaspara Stūrīša fotoattēls ar detaļu no nama Alberta ielā 13 (33 balsojumi), Laura Livzinieka attēls ar detaļu no nama Elizabetes ielā 10a (23 balsojumi) un Ginta Karzinkeviča attēls no kāpņutelpas Baznīcas ielā 27/29 (21 balsojums). Ar šiem autoriem sazināsimies!

Iesūtītās un internetā publicētās Rīgas jūgendstila fotogrāfijas ir lieliska dāvana gan rīdziniekiem, gan viesiem!

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” dalība 12. Jūgendstila festivālā Barselonā “XII Fira Modernista de Barcelona”

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” nedēļas nogalē (3.-5. jūnijā) piedalījās ikgadējā Jūgendstila festivālā Barselonā (XII Fira Modernista de Barcelona) — šogad tas bija jau divpadsmitais pēc kārtas.  Svētku laikā bija iespējams iepazīties ar dažādu Eiropas zemju jūgendstilu.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” festivāla apmeklētājus iepazīstinātāja ar Latvijas un īpaši Rīgas jūgendstilam raksturīgākajiem elementiem.

<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31