2017

Zāļu nedēļa muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”
, 19.06.2017


Muzeja darba laiks svētku dienās!
, 14.06.2017


Konkursa Latvijas mākslas skolu audzēkņiem virtuālajā vidē ''Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā'' rezultāti!
, 12.06.2017


10.jūnijs - Pasaules Jūgendstila diena
, 08.06.2017


Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālā izstādē apskatāmi skolēnu veltījumi Pasaules jūgendstila dienai
, 07.06.2017


Konkurss Latvijas mākslas skolu audzēkņiem virtuālajā vidē ''Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā''
, 02.06.2017


Zāļu nedēļa muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

No 2017. gada 20. līdz 25. jūnijam muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” interjeru rotās jāņuzāles. Un tikai šo vienu nedēļu muzejā būs apskatāmi Līgo svētkiem raksturīgi priekšmeti – simtgadīgi alus kausi un alus pudeles no 20. gs. sākuma, kā arī svētkiem veltītas pastkartes no muzeja plašā krājuma.

Tuvojoties latviešu gadskārtas svētkiem, mainās ainava pļavās un dārzos.  Zāļu nedēļa veltīta vasaras saulgriežiem – dienai, kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena. Saulgriežu nedēļā dabas krāšņums ienāks arī muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”. Eleganto jūgendstila interjeru papildinās jāņuzāļu kompozīcijas, apmeklētājiem būs iespēja iepazīt simtgadīgas atklātnes ar Jāņu svētku sveicieniem. Līgo svētku pastkaršu klāsts ir daudzveidīgs un interesants — atklātnes ir gan krāsainas, gan melnbaltas, ar dabas ainavām, ziedu pušķiem un Jāņu bērniem. Daudzi attēli ir papildināti ar Līgo svētku un Jāņu tautasdziesmām. Tikai šo svētku laikā muzeja ekspozīcijā būs apskatāmas simtgadīgas stikla alus pudeles un māla alus kausi ar svētku tematiku – ozollapām un pļavas ziediem.
 
Vasarā muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāmas divas izstādes. Līdz 10. septembrim aicinām aplūkot izstādi “Ceriņi”. Tā iepazīstina ar mākslas un sadzīves priekšmetiem, kurus rotā ceriņu motīvs. Šī izstāde ir turpinājums aizsāktajai tradīcijai − izstādei par ziedu motīviem mākslā. Savukārt, muzeja pagrabstāva telpās līdz 27. augustam skatāma 20. gadsimta sākuma plakātu izstāde “Reklāma un bērni”, kas tapusi sadarbība ar Slovākijas Republikas vēstniecību Latvijā un Tirdzniecības muzeju Bratislavā.
 
Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” darba laiks svētkos:
 
22. jūnijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00
23. jūnijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00
24. jūnijā no plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00
25. jūnijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00

Muzeja darba laiks svētku dienās!

Muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs” darba laiks svētku dienās:
22. jūnijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00
23. jūnijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00
24. jūnijā no plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00
25. jūnijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00


Konkursa Latvijas mākslas skolu audzēkņiem virtuālajā vidē ''Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā'' rezultāti!

Konkursa organizatori izsaka pateicību visiem dalībniekiem un pedagogiem par ieguldīto darbu Pasaules jūgendstila dienas un Rīgas jūgendstila popularizēšanā!
Informācija par balvu saņemšanu sekos!

Žūrijas vērtējums 7-10 gadu vecuma grupā:
1.vieta (dalīta)
Kondrāte Katrīna, 10 g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Velga Klints;            
Kļaviņa Madara, 8 g., Baltinavas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Sandra Bukša;        
2.vieta (dalīta)
Gadzāne Kristiāna, 8 g., Špoģu Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Vita Kāpostiņa – Tuče;
Circene Māra, 9 g., Baltinavas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Sandra Bukša ;
3.vieta (dalīta)
Ābelīte Agnija, 8 g., Sējas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Marta Jurjāne;
Nosuļa Katrīna, 10 g., Bauskas Mākslas skola, pedagogs Aina Ušča.
 
Žūrijas vērtējums 11-17 gadu vecuma grupā:
1.vieta (dalīta)
Pūce Elīna, 14 g., Jāņa Simsona Madonas mākslas skola, pedagogs  Dzintra Līvmane;
Popova Marika, 13 g., Kārsavas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs L. Laganovska;
2.vieta (dalīta)
Aizpuriete Agnese, 13 g., Jāņa Simsona Madonas mākslas skola, pedagogs  Dzintra Līvmane;
Eidmanis Henrijs, 13 g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Velga Klints;
3.vieta (dalīta)
Šuļga Melānija, 12 g.,  “Klusais vērotājs”, Krāslavas Mākslas skola, pedagogs  Irēna Pauliņa;
Vēvers Raivis, 12 g.,  Krāslavas Mākslas skola, pedagogs Irēna Pauliņa.
 
Interneta vietnes  https://www.facebook.com/pg/RigaArtNouvea/photos/
skatītāju balsojuma rezultāti  2017.gada 10.jūnijā plkst. 24:00
7-10 gadu vecuma grupā:
 
1.Gabranovs Rūdofs, 8 g., J. Soikāna Ludzas mākslas skola, pedagogs Iveta Ladusāne (90);
2.Pavāre Justīne, 9 g., Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Dace Balode (88);
3. vieta (dalīta): 
Strautmane Aiga, 9 g., Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Dace Balode (35);
Valaine Marta, 10 g., Lubānas Mākslas skola, pedagogs Dace Rudzīte (35);
4. Seimuškina Inta, 10 g., J. Soikāna Ludzas mākslas skolas Ciblas filiāle, pedagogs Inta Terentjeva (34);
5. Zabalujeva Marija, 9 g., Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Dace Balode (33).
 
Interneta vietnes  https://www.facebook.com/pg/RigaArtNouvea/photos/
skatītāju balsojuma rezultāti  2017.gada 10.jūnijā plkst. 24:00 11-17 gadu vecuma grupā:
 
1.Enija Jankoviča, 11g., Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Dace Balode (251);
2.Marika Popova, 13 g., Kārsavas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs L. Laganovska (248);
3. Marta Vulāne 11 g., Viļānu Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Gunta Nagle (110);
4. Kristīne Jēkabsone, 11 g., Cēsu Pilsētas mākslas skola, pedagogs  Inga Miezīte (68);
5. Agnese Lipska, 14 g., Kārsavas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  L. Laganovska (61).
 
Latvijas Nacionālā kultūras centra atzinības:
Emīlija Ābele, 8 g., Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola, pedagogs  M. Purgaile;
Arvīds Rudušs, 8 g., Vidzemes Jūrmalas MMS, pedagogs  M.Alena;  
Felicita Cīrule, 9 g., Ķekavas Mākslas skola, pedagogs  Signe Kalēja;
Jasmīna Anna Simsone, Salacgrīvas Mākslas skola,  pedagogs  M. Jurjāne;              
Lelde Leonora Eglīte, 9 g., Vidzemes Jūrmalas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs M.Alena;
Krista Biezā, 12 g., Ventspils novada Ugāles Mūzikas un mākslas skola, pedagoģe  Larisa Zariņa;                   
Eidmanis Henrijs, 13 g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Velga Klints.                      
                                        
Žūrijas atzinības:
Brikmane Alise , 10 g., Smiltenes Mākslas skola, pedagogs  Jurkovska;     
Bukrejeva Ieva,  10 g., Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Ilze Dilāne;         
Bunte Elīza, 8g., Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola, pedagogs M. Purgaile;   
Dailīdens Andris,  9 g., Lubānas Mākslas skola, pedagogs Dace Rudzīte;   
Gabranovs Rūdofs,  8 g., J.Soikāna Ludzas mākslas skola, pedagogs  Iveta Ladusāne;          
Gatiņa  Angelīna, 9 g., Špoģu Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Vita Kāpostiņa – Tuče;
Jupatova Laura, 8 g.,  J.Soikāna Ludzas mākslas skola, pedagogs Iveta Ladusāne ;
Kārkliņa Elizabete, 10 g., Sējas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Marta Jurjāne;            
Kārkliņa Nora Kārkliņa, 8 g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Velga Klints;    
Kļaviņš Adrians, 10 g., Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Anda Sproģe;   
Kriņicka Anete Paula, 13 g., Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Anda Sproģe;
Latvena Ulrika, 7 g.,Vidzemes Jūrmalas MMS, pedagogs  M.Alena;            
Litvinska Erita, 8 g., Naujienes Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Ruskule;       
Matisons Ritvars,  10 g.,  RNDV Mākslas studija "Raibulis", pedagogs Maija Purgaile;         
Meijers Artis, 8 gadi, Lubānas Mākslas skola, pedagogs Dace Rudzīte;      
Melece  Patrīcija, 10 g., Smiltenes Mākslas skola, pedagogs Jurkovska;    
Panovska Veronika , 8 g.,Naujienes Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Ruskule;              
Paškovs Kristaps, 8 g., Smiltenes Mākslas skola, pedagogs  Jurkovska;      
Puriņa Penelope, 8 g., Berģu Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Maija Purgaile;               
Purpuļeviča Nikola, 9 g., Lubānas Mākslas skola, pedagogs  Dace Rudzīte ;
Seimuškina Inta,  10 g., J.Soikāna Ludzas mākslas skolas Ciblas filiāle, pedagogs Inta Terentjeva;  
Zaiceva Veronika, 10 g., Naujienes Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Ruskule;              
Zdanovska Ruslana, 9 g., Špoģu Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Vita Kāpostiņa – Tuče;
 
Albekeite Zanda, 14 g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Velga Klints;
Anufrijevs Marks, 11,g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Velga Klints;
Apine Beāte , 13 g., Balvu Mākslas skola, pedagogs Lana Ceplīte;
Berķe Evelīna , 12 g.,  Jāņa Simsona Madonas mākslas skola, pedagogs A.Titova;
Bibiča Stefanija, 12 g., Cēsu Pilsētas mākslas skola, pedagogs Inga Miezīte;
Blase Evelīna, 11 g., Ventspils novada Ugāles Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Larisa Zariņa;
Blumberga Elizabete, 14 g., Jelgavas Mākslas skola, pedagogs Ilze  Ezerniece;
Blūma Evita, 12 g., Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Rasa Grāmatiņa;
Circenis Elvis, 12 g., Baltinavas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Sandra Bukša;
Cirša Sabīne, 17 g., Limbažu novada ģimnāzija, pedagogs Kristīne Līsmane;
Čirka Līga, 12 g.,  "Pāvs", Balvu Mākslas skola, pedagogs Lana Ceplīte;
Daldere Samanta, 12 g., Smiltenes Mākslas skola, pedagogs Jurkovska;
Dambeniece Katrīna, 14 g., "Vasara",  Jāņa Simsona Madonas mākslas skola, pedagogs Dzintra Līvmane;
Dzērve Sandija Linda, 11 g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Velga Klints;
Fjodorova Oļesja, 11 g., Viļānu Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Gunta Nagle;
Freimane Aleksandra,  Jelgavas Mākslas skola, pedagogs Nellija Skujeniece;
Freimane Lerika, 13 g.,  Jelgavas Mākslas skola, pedagogs Nellija Skujeniece;
Grīnbergs Ārons, 11 g., Zvejniekciema vsk. pedagogs  M.Alena;
Invalidova Viktorija, 11 g., Smiltenes Mākslas skola, pedagogs  Jurkovska;
Jankoviča Enija, 11g., Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, pedagoģe Dace Balode;
Janševica Marta,  12 g., Cēsu Pilsētas mākslas skola, pedagogs Inga Miezīte;
Jēkabsone Kristīne, 11 g., Cēsu Pilsētas mākslas skola, pedagogs Inga Miezīte;
Kadiķe Kate , 12 g., Smiltenes Mākslas skola, pedagogs Jurkovska;
Kampuse Ligija, 15 g., Bauskas Mākslas skola, pedagogs Mārīte Šulce;
Karakona Laura,  14g., Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Dace Balode;
Kiesnere Loreta, Jelgavas Mākslas skola, pedagogs Nellija Skujeniece;                                                                     
Kiesnere Loreta, Jelgavas Mākslas skola, pedagogs Guna Gaiķe;
Kirilko Baiba Līna, 15 g., Bauskas Mākslas skola, pedagogs Mārīte Šulce;
Kozlova Viktorija, 16 g., Jāņa Simsona Madonas mākslas skola, pedagogs Dzintra Līvmane ;
Lakoviča Lakovica Elīza, 11 g., Bauskas Mākslas skola, pedagogs Aina Ušča;
Liepa Melisa, 11 g., Dundagas Mākslas un mūzikas skola, pedagogs Sandra Dadze;
Lipska Agnese, 14 g., Kārsavas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs L. Laganovska;
Mauriņš Emīls Niks, 12g., Dundagas Mākslas un mūzikas skola, pedagogs Sandra Dadze;
Mežiņa Laura, 12 g., Krāslavas Mākslas skola, pedagogs Irēna Pauliņa;
Mihailova Laura, 15 g., Vidzemes Jūrmalas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Māra Alena;
Mihejeva Laura,  12 g., Krāslavas Mākslas skola, pedagogs  Irēna Pauliņa;
O'Sullivan Erlina Marianna , 11 g., Jāņa Simsona Madonas mākslas skola, pedagogs  A.Titova;
Ozoliņš Lūkass, 14 g., Ventspils novada Ugāles Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Larisa Zariņa;
Ozolniece Endija, 13 g., Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs, Rasa Grāmatiņa
Pāsa Petra, 11 g., Cēsu Pilsētas mākslas skola, pedagogs Inga Miezīte;
Piternieks Kristaps ,  14 g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Velga Klints;
Pučenoka Alise Paula, 12 g., Smiltenes Mākslas skola, pedagogs  Jurkovska;
Pumpure Alma, 12 g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Velga Klints;
Rence Diāna Marta, 14 g., Grobiņas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Liene Bernāte;
Rubīna Elizabete, 11 g., Ventspils Mākslas skola, pedagogs Inita Dzalbe;
Rutkovska  Lāsma, 12 g., Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Velga Klints;
Saule Jansone Elīza , 11 g., Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Anda Sproģe;
Siņicina Sabīne, 14 g., Jāņa Simsona Madonas mākslas skola, pedagogs Dzintra Līvmane;
Skricka Justīne Ieva, 12 g., Ventspils novada Ugāles Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Larisa Zariņa;
Spila Elizabete Greisa , 12 g.,  Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skola, pedagogs Ilze Cābe;
Šmite Kristiāna,  11 g., Cēsu Pilsētas mākslas skola, pedagogs  Inga Miezīte;
Šteina Kristiāna Klinta , 11 g., Ventspils novada Ugāles Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Larisa Zariņa;
Teterovska Viktorija, 14g., Inčukalna novada Mūzikas un mākslas skola, pedagogs  Irēna Olekša;
Valdmane Katrīna, 13 g., Cēsu Pilsētas mākslas skola, pedagogs Inga Miezīte;
Jakimovs Ņikita, 13 g., Kārsavas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs L. Laganovska;
Vētra Elīza Līva, 13 g., Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Anda Sproģe;
Vīndedze Anna, 12 g., Cēsu Pilsētas mākslas skola, pedagogs Inga Miezīte;
Zagorska Enija, 11 g., Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Anda Sproģe;
Zaiceva Elīza, 11 g.,Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Anda Sproģe;
Zaļā Anete Luīze,  12 g., Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Rasa Grāmatiņa;
Zigmunde Līva,  Jelgavas Mākslas skola, pedagogs Nellija Skujeniece;
Zmičerevska Diāna, 14 g., Salacgrīvas Mākslas skola,  pedagogs M.Jurjāne;
Zotova Rebeka, 13 g., Bauskas Mākslas skola, pedagogs Aina Ušča;
Žubule Laima,  14 g., J.Soikāna Ludzas mākslas skolas Ciblas filiāle, pedagogs Inta Terentjeva.
 
 
Konkursa organizatori izsaka pateicību visiem dalībniekiem un pedagogiem par ieguldīto darbu Pasaules jūgendstila dienas un Rīgas jūgendstila popularizēšanā!
 
Informācija par balvu saņemšanu sekos!
 

10.jūnijs - Pasaules Jūgendstila diena


MUZEJS “RĪGAS JŪGENDSTILA CENTRS” AICINA
IEPAZĪT ALBERTA UN ELIZEBETES IELAS SKAISTAKOS NAMUS GIDA PAVADĪBĀ
EKSKURSIJU SĀKUMS 10.JŪNIĀ PLKST. 12.00 UN PLKST.16.00 MUZEJĀ “RĪGAS JŪGENDSTILA CENTRS” DALĪBU LŪDZAM PIETEIKT PA TĀLRUNI 67181061
 
PIEDALĪTIES BALSOJUMĀ LATVIJAS BĒRNU RADOŠO DARBU KONKURSĀ https://www.facebook.com/ LĪDZ 10.JŪNIJAM!
 
APSKATĪT MUZEJU PAR ĪPAŠU CENU!
10.JŪNIJĀ IEEJA MUZEJĀ TIKAI 2.00 EUR, FOTOBIĻETE BEZ MAKSAS
SĪKĀKA INFORMĀCIJA WWW.JUGENDSTILS.RIGA.LV , TĀLR. 67181061
 
MUZEJĀ “RĪGAS JŪGENDSTILA CENTRS”ALBERTA IELĀ 12 (IEEJA NO STRĒLNIEKU IELAS).
ATVĒRTS NO 10.00 LĪDZ 18.00 KATRU DIENU IZŅEMOT PIRMDIENAS.
TĀLR. +37167181465 WWW.JUGENDSTILS.RIGA.LV

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālā izstādē apskatāmi skolēnu veltījumi Pasaules jūgendstila dienai

10. jūnijā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina atzīmēt Pasaules jūgendstila dienu un no šodienas, 7. jūnija aplūkot virtuālo izstādi vietnē jugendstils.riga.lv/lat/gallery. Tajā apkopoti vairāk nekā 300 Latvijas skolēnu radošie darbi par tēmu “Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā”. Vietnē Facebook ikkatrs varēs ne tikai aplūkot jauno mākslinieku veikumu, bet arī nobalsot par sev tīkamāko darbu. Nenokavējiet – balsošana par darbiem divās vecuma grupās notiks tikai līdz 10.06.2017.! Informācija par skatītāju un žūrijas favorītiem tiks publicēta 12.06.2017. muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” mājas lapā.
Aicinām arī 10. jūnijā apmeklēt muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs”, kur ieejas biļete būs par īpaši draudzīgu cenu.

Pasaules jūgendstila diena pirmo reizi tika atzīmēta 2013. gadā, kad Starptautiskais Jūgendstila pilsētu tīkls Reseau Art Nouveau Network (RANN), kas apvieno divdesmit Eiropas pilsētas, ierosināja pievērst uzmanību jūgendstila kultūras mantojumam un tā saglabāšanai, vienojoties kopīgi svinamā un īpaši tam veltītā dienā.

Šogad Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru aicināja Latvijas mākslas skolu audzēkņus piedalīties konkursā virtuālajā vidē ”Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā”. 2017. gada 5. septembrī arhitektūras meistaram Mihailam Eizenšteinam tiks atzīmēta 150. dzimšanas diena, tādēļ konkursa dalībnieki tika mudināti pievērst uzmanību skulpturālajiem tēliem Rīgas jūgendstila arhitektūrā, it īpaši Mihaila Eizenšteina daiļradē.

Konkursā ”Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā” iesniegti vairāk nekā 300 radošie darbi dažādās tehnikās. Piedalījušās 35 mākslas skolas: Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola, J. Soikāna Ludzas mākslas skola, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola, Pļaviņu Mākslas skola, Baltinavas Mūzikas un mākslas skola, Balvu Mākslas skola, Bauskas Mākslas skola, Cēsu pilsētas mākslas skola, Dundagas Mākslas un mūzikas skola, Ērgļu Mākslas un mūzikas skola, Grobiņas Mūzikas un mākslas skola, Inčukalna novada Mūzikas un mākslas skola, J.Soikāna Ludzas mākslas skolas Ciblas filiāle, Jāņa Simsona Madonas mākslas skola, Jelgavas Mākslas skola, Kārsavas Mūzikas un mākslas skola, Krimuldas Mūzikas un mākslas skola, Ķekavas Mākslas skola, Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skola, Limbažu Mākslas skola, Lubānas Mākslas skola, Naujienes Mūzikas un mākslas skola, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas Mākslas studija "Raibulis", Salacgrīvas Mākslas skola, Sējas Mūzikas un mākslas skola, Skrīveru Mūzikas un mākslas skola, Smiltenes Mākslas skola, Špoģu Mūzikas un mākslas skola, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola, Ventspils Mākslas skola, Ugāles Mūzikas un mākslas skola, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skola, Viļānu Mūzikas un mākslas skola, Zvejniekciema vidusskola.
 

Konkursa organizatori izsaka pateicību visiem dalībniekiem un pedagogiem par ieguldīto darbu Pasaules jūgendstila dienas un Rīgas jūgendstila popularizēšanā!

Konkurss Latvijas mākslas skolu audzēkņiem virtuālajā vidē ''Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā''

Paldies par atsaucību Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja „Rīgas Jūgendstila centrs” organizētajā konkursā Latvijas mākslas skolu audzēkņiem virtuālajā vidē ''Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā''!
Gatavojoties Pasaules Jūgendstila dienai 10. jūnijā, mudinājām konkursa dalībniekus pievērsties skulpturālajiem tēliem Rīgas jūgendstila arhitektūrā, it īpaši Mihaila Eizenšteina daiļradē - sakarā ar arhitektūras meistara 150. dzimšanas dienu 2017.gada 5.septembrī.

Saņemti radošie darbi dažādās tehnikās no 35 mākslas skolām: Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas, J. Soikāna Ludzas mākslas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Pļaviņu Mākslas skolas, Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas, Balvu Mākslas skolas, Bauskas Mākslas skolas, Cēsu Pilsētas mākslas skolas, Dundagas Mākslas un mūzikas skolas, Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas, Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas, Inčukalna novada Mūzikas un mākslas skolas, J. Soikāna Ludzas mākslas skolas Ciblas filiāles, Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas, Jelgavas Mākslas skolas, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas, Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas, Ķekavas Mākslas skolas, Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas, Limbažu Mākslas skolas, Lubānas Mākslas skolas, Naujienes Mūzikas un mākslas skolas, RNDV Mākslas studija "Raibulis", Salacgrīvas Mākslas skolas, Sējas Mūzikas un mākslas skolas, Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas, Smiltenes Mākslas skolas, Špoģu Mūzikas un mākslas skolas, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas, Ventspils Mākslas skolas, Ugāles Mūzikas un mākslas skolas, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas, Zvejniekciema vidusskolas - vairāk kā 300 darbu visdažādākajās tehnikās.

Konkursa žūrija:
Edīte Parute, Dr.art., Latvijas Mākslas akadēmijas docente,
Diāna Dimza-Dimme, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore,
Indra Saulesleja, pedagoģe, Latvijas Kara muzeja ādas un tekstila restauratore,
Ilze Kupča, Latvijas Nacionālais kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte.

Šobrīd žūrija  turpina vērtēšanas darbu.
Par konkursa darbiem jau var nobalsot interneta vietnē Facebook - www.facebook.com/RigaArtNouvea/
Konkursa darbi 7 līdz 10 gadu vecuma grupā - šeit
Konkursa darbi 11 līdz 17 gadu vecuma grupā - šeit

!!!Konkursa radošo darbu pievienošana interneta vietnē Facebook vēl turpinās un tiks pabeigta 05.06.2017. vakarā.

<< 2017 Oct >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31