2018

Radošā darbnīca "Jaunā gada veiksmes simbols"
, 28.12.2018


Priecīgus Ziemassvētkus un radošiem panākumiem bagātu 2019. gadu!
, 21.12.2018


Ziemassvētku koncerts
, 11.12.2018


Pirmo reizi skaistākie jūgendstila artefakti  - muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” katalogā!
, 10.12.2018


Radošā darbnīca – Ziemassvētku zvaigzne 15. decembrī plkst. 14.00
, 09.12.2018


Pasaku rīts “Mazais ganiņš un viņa brīnišķais piedzīvojums” 9. decembrī plkst. 12.00
, 08.12.2018


Radošā darbnīca "Ziemassvētku dekors – papīra eņģelis"
, 07.12.2018


Izstāde “Itālijas Ziemassvētki”
, 02.12.2018


Radošā darbnīca "Jaunā gada veiksmes simbols"

Sestdien, 2018. gada 29. decembrī, plkst.12.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks radošā darbnīca, kas veltīta Jaunā gada atnākšanai. Darbnīcā no ģipša masas varēs izgatavot Cūkas gada simbolu – veiksmes ruksīti – gan kā eglītes rotājumu, gan kā nelielu dekoru.

Mākslinieces un restauratores Ivetas Šveisbergas vadībā darbnīcas dalībnieki varēs iepazīt ģipša dekoru atspiešanas tehniku un radīt savu dekoru.
Darbnīca paredzēta ikvienam, kas vēlas piedzīvot radīšanas prieku ģipša dekoru darbnīcā un izbaudīt svētku atmosfēru muzejā Rīgas Jūgendstila centrs / Riga Art Nouveau Centre.

Ieeja pasākumā 5,00 EUR, maksā iekļauti darbnīcas materiāli.
Vietu skaits ierobežots, lūdzam pieteikties pa tālr. 67181465, e-pastā jugendstils@riga.lv vai rakstot ziņu muzeja Facebook lapā.

Priecīgus Ziemassvētkus un radošiem panākumiem bagātu 2019. gadu!

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” darba laiks svētkos
 
24. decembrī muzejs ir slēgts
25. decembrī plkst. 12-18
26. decembrī plkst. 10-18
31. decembrī muzejs ir slēgts
1. janvārī muzejs ir slēgts


Ziemassvētku koncerts

2018. gada 16. decembrī plkst. 17.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks NMV Rīgas Doma kora skolas audzēkņu koncerts "Ziemassvētku roze. La rosa di Natale". Vokālās klases jauniešu izpildījumā skanēs populārākās itāļu Ziemassvētku dziesmas "Tu scendi dalle stelle", "Dormi o bambino", "Caro Gesu bambino", "Gesu bambino" un citas. Mazo solistu un ansambļu sniegumā skanēs iemīļoti latviešu komponistu Ziemassvētku skaņdarbi.
Koncerts notiek izstādes "Itālijas Ziemassvētki" ietvaros.
Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas).
Ieeja pasākumā 3,00 EUR.
Vietu skaits ir ierobežots, lūdzam pieteikties pa tālr. 67181465, e-pastā jugendstils@riga.lv vai rakstot ziņu muzeja sociālo tīklu vietnē Facebook facebook.com/RigaArtNouvea


Pirmo reizi skaistākie jūgendstila artefakti  - muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” katalogā!

13. decembrī plkst. 17.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks krājuma kataloga “Rīgas jūgendstils” atvēršanas svētki. Izdevumam izvēlētie mākslas darbi, mēbeles, trauki, apģērbs un aksesuāri,  interjera tekstils, metāla, ādas un stikla izstrādājumi, kā ari fotogrāfijas apliecina Latvijas jūgendstila perioda meistaru prasmi un stila izjūtu. Muzeja krājumam grāmata veltīta pirmo reizi, tā ir skaista dāvana Latvijas simtgadē. Atvēršanas sarīkojumā tikšanos ar kataloga veidotājiem  kuplinās muzikāls duets - Ieva Šablovska (arfa) un Sondra Lejmalniece (flauta).

Kataloga koncepcijas autore ir Dr. arh. Agrita Tipāne. Izdevuma ievadā dots ieskats muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” vēsturē un pārskats par kolekcijas izveidi. No vairāk kā 7000 brīnišķīgiem priekšmetiem, kas glabājas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”,  izvēlēti gandrīz 280, kas raksturo dizainu, lietišķo mākslu un rūpniecību Latvijas teritorijā 20. gadsimta sākumā. Kataloga deviņās nodaļās apskatīta glezniecība, grafika, grāmatu grafika un iespieddarbi, mēbeles, porcelāns, fajanss un keramika, stikls, interjera tekstils, tērpi un aksesuāri, metāls un āda, kā arī fotogrāfija. Izdevums ir bagātīgi ilustrēts, tas lasāms latviešu un angļu valodās. Šis ir pirmais muzeja krājumam veltītais katalogs, plānots publikācijas turpināt.

 
Papildinājums kataloga atvēršanas svētkos būs muzikāls duets - arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece. 
 
Katalogs izdots ar Rīgas domes atbalstu. Tas būs nopērkams par  īpašu pirmās dienas cenu un iepriecinās ikkatru Ziemassvētku laikā.
 

Radošā darbnīca – Ziemassvētku zvaigzne 15. decembrī plkst. 14.00

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs” aicina  apmeklēt radošo darbnīcu, kas ievedīs akvareļu pasaules burvībā. Tās centrā Ziemassvētku zieds – puansetija jeb Ziemassvētku zvaigzne.
Radošās darbnīcas ilgums 2 stundas, dalībnieks tiks nodrošināts ar visiem darbnīcai nepieciešamajiem materiāliem.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam savu dalību pieteikt iepriekš pa tālr. +371 67181465, e-pastā jugendstils@riga.lv.
Ieejas biļete pasākumā 5.00 EUR.


Pasaku rīts “Mazais ganiņš un viņa brīnišķais piedzīvojums” 9. decembrī plkst. 12.00

Decembra pasaku rīts muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” ritēs Ziemassvētku noskaņā. Aktieris Zigurds Neimanis aicina bērnus aizraujošā ceļojumā kopā ar Alberta Kronenberga mazo ganiņu. Aktieris iepazīstinās skatītājus ar mazā cūku gana neparastajiem piedzīvojumiem, sastopoties ar raganu, velnu, rūķiem un citām radībām. Sirsnīgi un asprātīgi autors izstaigā mazā ganiņa piedzīvojumu takas un noslēdz ceļojumu Ziemassvētkos.

Aicinām ģimenes ar bērniem izbaudīt svētku noskaņu muzejā, kas šogad būs rotāts Itālijas 20. gs. sākuma Ziemassvētku svinēšanas tradīcijās. 
Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 4 līdz 8 gadiem, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas.
Ieejas maksa katram apmeklētājam 3.00 EUR.
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni +371 67181465 vai epastā: jugendstils@riga.lv.


Radošā darbnīca "Ziemassvētku dekors – papīra eņģelis"

Radošā darbnīca "Ziemassvētku dekors – papīra eņģelis" muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs  8. decembrī plkst. 12.00 un plkst. 14.00. 

Kopā ar mākslinieci Tamāru Čudnovsku radošajā darbnīcā gatavosim 3D Ziemassvētku eglītes rotājumu – eņģeli, kas aizgūts no plaši pazīstamā itāļu gleznotāja Rafaēla darba "Triumph of Galatea" (freska pabeigta ap 1514. gadu). 
Dalības maksa 3.00 EUR, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +371 67181465 vai e-pastā jugendstils@riga.lv, jo vietu skaits ir ierobežots.


Izstāde “Itālijas Ziemassvētki”

No 2018. gada 7. decembra līdz 2019. gada 13. janvārim muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” interjers būs rotāts atbilstoši Ziemassvētku tradīcijām Itālijā – skaisti pušķota lielā egle viesistabā, krāšņi telpu dekori un interjera papildinājumi katrā muzeja telpā.
Itālijas Ziemassvētku tradīcijas 20. gadsimta sākumā ir līdzīgas citām katoļu zemju ieražām, tomēr katrā valstī ir savas nianses.  Ziemassvētku gaisotne jūgendstila interjerā radīta ar īpašām mākslinieces Tamāras Čudnovskas veidotām svētku rotām – papīra dekoriem ar Venēcijas karnevāla tematiku, maskām, vēdekļiem, Saules un Mēness motīviem un citiem. Neatņemama sastāvdaļa ir svētku eglīte, to tradicionāli rotā ar sarkaniem un zelta akcentiem. Interjera rota ir arī Betlēmes aina − Kristus silītē no keramikas vai porcelāna. Un kā gan bez ierastiem gardumiem – Ziemassvētku kēksa panettone svētku galdā. Vēl kāda īpaša lieta, ko liek galdā svētku laikā ir spēle, kas nāk no 16. gadsimta Itālijā – Tambola.

 
Izstādē apmeklētājus priecēs ne tikai telpu svētku ietērps, bet arī tematiskas izstādes. Vienā no tām  ir 10 itāļu mākslinieku radītas skulptūras ar vienotu tematiku – Kristus piedzimšanas aina Betlēmē. Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” būs iespēja iepazīt arī interesantu itāļu Ziemassvētku tradīciju, kas saistīta ar Befanu.  Befana ir raganiņa, kas bērniem svētkos nes dāvanas un saldumus. Taču ja bērns ir slikti uzvedies, tad Befana viņam pie eglītes vai kamīna dāvanu vietā atstāj oglītes. Mūsdienās ogli bieži ir aizstājušas melnas konfektes. Baltijas autorleļļu un rotaļlietu ģildes meistares mums ļaus ieskatīties dažādajos Befanas tēlos.  
 
Ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties radošajās darbnīcās 8. decembrī plkst. 12.00 un 14.00, lai veidotu savus Ziemassvētku eglītes dekorus – papīra eņģeli kopā ar mākslinieci Tamāru Čudnovsku. Divas sestdienas, 22. un 29.  decembrī plkst. 12.00 aicinām piedzīvot kopīgu radīšanas prieku ģipša dekoru darbnīcā kopā ar mākslinieci un restauratori Ivetu Šveisbergu.
 
Izstāde “Itālijas Ziemassvētki” veidota sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Rīgā, fonda “Itālijas dizaina asociācijas” pārstāvi Enzo Fornaro, MUSLI muzeju Itālijā, itāļu valodas skolu L'ITALII, Dantes Aligjēri biedrību Latvijā, kā arī mākslinieci Tamāru Čudnovsku. Izstādi papildina svētku tematikai atbilstoši priekšmeti no muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma.
 
Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” izsaka pateicību Itālijas vēstniecībai Rīgā par sadarbību, un aicina visus svinēt svētkus izstādē “Itālijas Ziemassvētki”.

<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30